Домашня Контрольна Робота №7/2
на вівторок 9.05.2023 р.
на вівторок 9.05.2023 р.
Електроліз
ДКР №7.2 виконати на вівторок 9.05.2023 р.
та здати вчасно - до першого уроку - в а. 301!
НАГАДУЮ:
Задачі слід оформляти саме так:
НАГАДУЮ:
Задачі слід оформляти саме так:
Електричний струм, котрий проходить в газах, назвають газовим розрядом.
- тліючий газовий розряд;
- іскровий газовий розряд;
- коронний газовий розряд;
- дуговий газовий розряд.
Електричний струм в електролітах має спільні риси з електричним струмом в металах, проте суттєво відрізняється від газового розряду. В процесі проходження струму через електроліти виконуються закони Фарадея (оглядово ми знайомі з ними з уроку). Зауважу, що для електролітів, як і для металів, справедливим є також і ЗАКОН ОМА.
де n(+), n(-) - концентрація позитивних та негативних іонів, е – заряд іона, v(+), v(-)- дрейфова швидкість іонів.
Розглядаючи на уроці місткову схему ми побачили спосіб визначення невідомого опору. А чи можливо придумати спосіб, щоб визначати електрорушійну силу (е.р.с.) джерела електричного струму? Розглянемо як цю проблему можна вирішити.
Два ідеальні джерела з Е(1) та Е(2), одне з яких невідоме, включено назустріч оде до одного. В коло ввімкнуто також гальванометр та реостат. Пересуваючи повзунок реостата, знаходимо таке положення, при якому покази гальванометра дорівнюватимуть нулю.
Записуючи друге правило Кірхгофа для контура 1 та контура 2 отримаємо:
З останнього виразу знаходимо:
З’єднання трьох опорів, які створюють сторони трикутника - з’єднання «трикутник» (мал. 1), а з’єднання трьох опорів, що має вигляд трипроменевої зірки називають з’єднання «зірка» (мал. 2).
У вузлах 1, 2, 3 трикутник з опорами R12, R23, R13 і зірка R1, R2, R3 - з’єднуються з рештою частинами кола, яка на малюнку не показана. Згідно першого закону Кірхгофа та закону Ома можна вивести розрахункові формули для переходу від трикутника до зірки і навпаки.
За відомими опорами трикутника R12, R23, R13 розраховуються опори зірки R1, R2, R3 :
Відповідно за відомими опорами зірки R1, R2, R3 розраховуються опори трикутника R12, R23, R13 :
Дія багатьох електровимірювальних приладів, котрі ми використовуємо на уроках фізики, здебільшого має магнітоелектричний тип. Вона ґрунтується на тому, що рамка, через яку проходить електричний струм, обертається у полі зовнішнього постійного магніту. Позначка ( рис. 1 ) на шкалі приладу свідчить, що це прилад магнітоелектричної дії.
Сила струму І в однорідній ділянці кола прямо пропорційна напрузі, яку прикладено до ділянки і обернено пропорційна характеристиці ділянки, яку називають електричним опором провідника ( рис. 1 ).
![]() |
С. Лем |
Учениця 9-Б класу ЛФМЛ Настя Лем є родичкою однієї всесвітньо відомої людини, котра має безпосереднє відношення до нашого чудового міста Лева.
На світлині ми бачимо не наш ліцей, а звичайну школу у центрі Львова. У цій школі навчався всесвітньо відомий польський письменник-фантаст Станіслав Лем.
Твори С.Лема були перекладені багатьма мовами. Сам письменник народився і виріс у Львові, але у 1939-у році, коли прийшли совіти, назавжди покинув місто, переселившись до Кракова. На його думку радянська влада назавжди зіпсувала “старий Львів”.